Anasayfa | Bölge Krokisi | Dağıtım Hizmetlerimiz
 
 
 
 
NOSAB-AYNA dergisinin 17.sayisi yayinlandi...

Sitemize Bölge Krokimiz eklenmistir.

AYNA dergisinin içerigine, NOSAB firmalarina yönelik, "Bizden Haberler" sayfasi eklenmistir. Dügün, dogum günü, vefat gibi haberleriniz için e-posta adresi: halklailiskiler@nosab.org.tr

Yeni Web Sitemiz hizmetinizde...


Yeni Web Sitemizi Nasil Buldunuz?
     Güzel
     Fena Degil
     Kötü
 


     NOSAB'IN 10. YILINDA BIR VEDA BIR MERHABA!

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi, kurulusunun 10. yilini coskulu ve renkli bir etkinlik ile kutladi. Gecenin açilis konusmasini yapan NOSAB Baskani Yalçin Aras, baskanligi biraktigini açikladi.

     SAMPIYON SELSA

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) tarafindan gerçeklestirilen geleneksel hali saha futbol turnuvasinin sampiyonu SELSA oldu.

     BOWLING TURNUVASI'NDA SAMPIYON OTO SEN KAUÇUK

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi(NOSAB) tarafindan geleneksel hale getirilen ve bu yil 3'ncüsü gerçeklestirilen NOSAB Bowling Turnuvasi'nin sampiyonu Oto Sen Kauçuk Sanayi oldu.

     TÜIK YILLIK ANKET ÇALISMASI BASLIYOR!

Anket kapsaminda isyerleri veya muhasebe bürolari ziyaret edilecek...

     EN GÜZEL FABRIKA BAHÇESI YARISMASI SONUÇLANDI

Nilüfer Ilçesinde saglikli kentlesmenin geregi olan yesillendirme çalismalarini pekistirmek amaciyla Belediye öncülügünde düzenlenen, 2011 yili "En Güzel Fabrika Bahçesi" yarismasi sonuçlandi.

     SANAYICILERIN BOWLING HEYECANI BASLADI

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) tarafindan geleneksel hale getirilen Bowling Turnuvasi basladi.

     NOSAB'A YENI BIR FABRIKA DAHA...

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) büyümesini sürdürüyor. Son olarak otomotiv yan sanayi alaninda faaliyet gösteren Vario Pack Ltd. Sti. görkemli bir törenle açildi.

     ÇEVRE YÖNETIMI'NDEN ARITMA TESISINE TAM NOT

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi(NOSAB) tarafindan, Bölge Sanayicisine yönelik düzenlenen Endüstriyel Atik Su Aritma Tesisi hakkindaki bilgilendirme gezisine ve tanitim kokteyline Bursa Çevre ve Orman Müdürlügü yetkilileri olmak üzere, BUSKI ve Bursa Büyüksehir Belediyesi yöneticileri de katildi.

     NOSAB ILKÖGRETIM TÜRKIYE 3'ÜNCÜSÜ OLDU

Türkiye Yildiz Erkekler Futbol Sampiyonasi'nda finalin kapisindan dönen Bursa birincisi NOSAB Ilkögretim Okulu Futbol takimi Izmir Kaymakam Özgür Azer Kurak ilkögretim okulunu maglup ederek 96 takimin katildigi turnuvayi 3. bitirdi.

     NOSAB'A GESIAD'TAN NEZAKET ZIYARETI

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) Yönetim Kurulu Baskani Yalçin Aras ve yönetim kurulu üyeleri Genç Sanayici Isadamlari ve Yöneticileri Dernegi Baskani (GESIAD) Bahadir Özgün ve Yönetim Kurulu Üyelerini agirladilar.

     ALMANLAR NOSAB'A HAYRAN KALDI

Almanya Isil Islemciler Dernegi, Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) bünyesinde kurulan Atiksu Aritma Tesisleri'ni gezdi. Alman heyet, tesislerin ardindan maliyeti 2 milyon euroyu bulan isil islem fabrikasinin açilisini yapti.

     NOSAB ve OSB'den isbirligi karari

NOSAB Baskani Yalçin Aras, OSB Baskani Ali Ugur'u agirladi...

     YENI VERGI KANUNU NOSABLI SANAYICILERE ANLATILDI

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) bilgilendirme seminerleri kapsaminda bölgede faaliyet gösteren firmalara yeni vergi yasasi hakkinda bilgi verildi.

     MAKINA MÜHENDISLERI, NOSAB ATIKSU ARITMA TESISINI GEZDI

TMMOB Makina Mühendisleri Odasi Bursa Subesi'nin Su Komisyonu üyeleri, Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) Endüstriyel Atik Su Aritma Tesisi'ni ziyaret ettiler.

     BOWLING BIRINCILIGI NILSIAD'IN

Rumelili Sanayici ve Isadamlari Dernegi (RUMELISIAD) ve Rainbowl Bowling'in ev sahipliginde gerçeklestirilen Siadlar Arasi Bowling Turnuvasi renkli görüntülere sahip oldu.

     MHP BURSA NOSAB'LI SANAYICILERIN SORUNLARINI DINLEDI

NOSAB Yönetim Kurulu Baskani Yalçin Aras, siyasetçilerin sanayicilerin ve isadamlarinin sorunlari ile ilgilenmesi gerektigini söyleyerek, "Sanayicinin sorunlarini bilmeyen siyasetçiler, ülkenin ekonomi politikalarina yön vermekte basarisiz olurlar" dedi.

     NOSAB'LI ISVERENLER "FORM2" HAKKINDA BILGILENDIRILDI

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) isverenleri, Emniyet Müdürlügü'nün uygulamaya geçirdigi isverenlerin, çalisanlarina ait kimlik bilgilendirme belgesi (Form 2) hakkinda bilgilendirildi.

     SÜLEYMANIYE GENEL TICARET VE SANAYI ÜRÜNLERI FUARI

Süleymaniye Genel Ticaret Ve Sanayi Ürünleri Fuari, 15-18 Aralik 2010 tarihleri arasinda Irak'in Süleymaniye kentinde gerçeklestirilecek.

     OSB'LERIN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

Sanayi ve Ticaret Bakanligi tarafindan, OSB'lerde parsel tahsis, satis ve devirlerinin denetlenmesi, ruhsat ve izinlerinin izlenmesi amaciyla Bursa'da olusturulan komisyon üyeleri NOSAB'i ziyaret etti.

     DEMIREL NOSAB'I ZIYARET ETTI

Bursa'ya hizli trenin kazandirilmasiyla ilgili 13 yildir mücadele veren CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, NOSAB Baskani Yalçin Aras'i ziyaret etti.

     NOSAB'DA REFERANDUM DEGERLENDIRMESI

AK Parti Bursa Milletvekili Altan Karapasaoglu, Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) Yönetim Kurulu üyeleri ve NOSAB'da faaliyet gösteren sanayici ve isadamlarini ziyaret etti.

     ÖYMEN, NOSAB'LI SANAYICILERLE BIR ARAYA GELDI

CHP Bursa Milletvekili Öymen, "Devlet sanayiciyi, yatirimciyi yolunacak kaz gibi görüyor. Adam daha üretime geçmeden ben bundan hangi vergiyi nasil alirim diye düsünüyor" dedi.

     DSP LIDERI TÜRKER, SANAYICININ SIKINTILARINI DINLEDI

DSP lideri Masum Türker, "Anayasa paketi 12 Eylül 1982'de 5 generalin çikardigi Anayasa'dan farksiz... Demokratik yollarla hazirlanmadan, kimsenin onayi alinmadan sivil darbeciler tarafindan hazirlanan bir Anayasa paketidir" dedi.

     TSK 2.MALZEME SERGISI VE ANKARA SANAYI FUARI(ANSAF'10)

ASO(Ankara Sanayi Odasi) ve T.C. Kara Kuvvetleri Komutanligi isbirligi ile; 01 Ekim-10 Ekim 2010 tarihleri arasinda, Ankara Sanayi Odasi 1.Organize Sanayi Bölgesi'nde, savunma sanayimizin ülkemiz ihtiyaçlari dogrultusunda yönlendirilmesi ve bu alanda mümkün oldugunca disa bagimliligin azaltilmasi ve ihracatin ithalati karsilama oraninin artirilmasina yönelik, "TSK 2.Malzeme Sergisi" düzenlenecektir.

     NOSAB'A ZIYARET

Bursa Vali Yardimcisi Hüseyin Demirciler ve Nilüfer Ilçe Kaymakam'i Ekrem Çalik, Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi'ni (NOSAB) ziyaret etti.

     NOSAB 9.KURULUS YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB), 9.Kurulus yildönümünü Holiday Inn Hotel'de kutladi.

     YURT IÇI VE YURT DISI FUAR PROGRAMI

Marmara Tanitim Fuarciligin öncülügünde, 2010 yilinin ikinci yarisinda çesitli sektörlere yönelik fuarlar düzenlenecektir.

     EN GÜZEL FABRIKA BAHÇESI YARISMASI SONUÇLANDI

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi(NOSAB) ve Nilüfer Belediyesi'nin ortaklasa gerçeklestirdigi En Güzel Fabrika Bahçesi Yarismasi sonuçlandi.

     NOSAB'DAN SANAYICIYE ELEKTRIK INDIRIMI MÜJDESI

Bursa'nin önemli organize sanayi bölgelerinden biri olan Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB), özel tedarikçisi ile yapilan anlasma neticesinde elektrigi daha ucuza kullanabilme sansini yakaladi.

     NOSAB PERSONELINE 'KISISEL GELISIM' EGITIMI...

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) personeli, çalisma ve sosyal hayatta daha etkin olabilmek için RM Egitim ve Danismanlik Merkezi tarafindan verilen Kisisel Gelisim egitimi almaya devam ediyor.

     NOSAB'A ÇEVRECI ÖDÜLÜ

Dünyanin önemli kargo sirketlerinden FedEx ile Türkiye'nin önemli kargo sirketlerinden MNG Kargo'nun yaptigi isbirligi Club Altinceylan'daki özel gece ile müsterilere anlatildi.

     NOSAB GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI BASLADI...

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi tarafindan düzenlenen 7. Geleneksel NOSAB Futbol Turnuvasi basladi.

     NOSAB'LI SANAYICILERE AB HIBE FONLARI SEMINERI

Yeminli Mali Müsavir ve Avrupa Yatirim Bankasi eski Direktörü Erkan Kahraman, fayda saglayacak bir projesi olan ve bu projesi için mali kaynak arayan firmalara seslendi: "Sizin parlak projeleriniz var ise mali kaynak için basvurabileceginiz çok sayida ulusal ve uluslararasi kurum var. Yeter ki projeleriniz kabul edilebilir olsun."

     KÜÇÜK ERKEKLER FUTBOL IL BIRINCILIGI TURNUVASI TAMAMLANDI

Küçük Erkekler Futbol Il Birinciligi turnuvasinda NOSAB Ilkögretim Okulu 4.oldu.

     ALTEPE, SANAYICILERIN SORUNLARINI DINLEDI

Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe, aritma tesisi kurmayarak çevreye zehirli atiklarini birakan firmalara kesinlikle müsaade edilmeyecegini söyledi.

     ATILLA GÜLSAR, NOSAB'I ZIYARET ETTI

Bursa Il Milli Egitim Müdürü Atilla Gülsar, Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) Baskani Yalçin Aras ve Yönetim Kurulu'nu ziyaret etti.

     HEPAR GENEL BASKANI OSMAN PAMUKOGLU, NOSAB'I ZIYARET ETTI

Pamukoglu: "Sizler yüreginizi ve sermayenizi koyarak istihdam yaratiyorsunuz."

     EMNIYET MÜDÜRÜ ZEKI ÇATALKAYA NOSAB'I ZIYARET ETTI

Bursa Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya, Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) Yönetim Kurulu Baskani Yalçin Aras ve Yönetim Kurulu Üyelerine Bölge Müdürlügü hizmet binasinda iadei ziyarette bulundu.

     NOSAB'LI FIRMALARA MALEZYA'YA YATIRIM ÇAGRISI...

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) Yönetim Kurulu Baskani Yalçin Aras'i ziyaret eden Malezya'nin eski Sabah Eyaleti Sekreteri ve Sabah Üniversitesi Döner Sermaye Kurulu Baskani Datuk K.Y. Mustafa ile Genel Müdür Prof. Dr. Roselina Ahmad Saufi, NOSAB'li firmalari Malezya'ya yatirim yapmaya çagirdi.

     NOSAB BASKANI YALÇIN ARAS'IN FIKRI AB PROJESI OLDU

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) Yönetim Kurulu Baskani Yalçin Aras'in, NOSAB Endüstriyel Aritma Tesisi için 2 yil önce hazirlattigi 'Atik Yönetimi' el brosürü AB projesi haline dönüstü.

     Çalismak En Büyük Ibadettir..

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi ( NOSAB ) Mütesebbis Heyet Kurulu Cengizler Restaurantta iftar yemeginde bulusarak gündemindeki konulari tartisti. Mütesebbis Heyet Toplantisinin sona ermesinin ardindan da Yönetim Kurulu ayni mekanda haftalik olagan toplantisini yapti.

     Yilin Tüketici Memnuniyetini Ilke Edinen Firmasi

1976 yilindan bugüne, tüketici memnuniyetini firma politikasi olarak benimseyen Mastas, yilin Tüketici Memnuniyetini Ilke Edinen Firma Ödülünü kazandi.

     TOPHANE ROTARY NOSAB ATIKSU ARITMA TESISINI GEZDI

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) Endüstriyel Atik Su Atik Su Tesisi, Tophane Rotary Kulübü üyelerini agirladi. NOSAB Baskani Yalçin Aras, üyelere tesis hakkinda bilgi verdi.

     Sampiyonlar Turnuvasinin Galibi BLS

Bursa Sanayi Sampiyonlar Ligi Dostluk ve Dayanisma Futbol Turnuvasi’nin sampiyonu BLS oldu.

     Nosab, 7. Kurulus Yildönümünü Muhtesem Bir Gece Ile Kutladi ...

BURSA- Kurulusunun 7. yilini kutlayan Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB), düzenledigi unutulmaz gece ile katilimcilara harika bir gece yasatti.

     NOSAB FUTBOL TURNUVASINI CONTITECH KAZANDI

Nilüfer Organize Sanayi Bölge Müdürlügü tarafindan her yil geleneksel olarak yapilan ve bu yil 6’incisi düzenlenen Futbol Turnuvasi’nin final karsilasmasi önceki gün yapildi.

     NOSAB Firmalar arasi En Güzel Bahçe Yarismasi sonuçlari açiklandi!

Nilüfer’de çevre bilincini gelistirmek amaciyla çok yönlü çalismalar yürütülen ve bu kapsamda ilçede ödüllü bahçe yarismalari organize eden Nilüfer Belediyesi, bu yil ev-site ve fabrika bahçeleri olmak üzere 3 kategoride yapilan En Güzel Bahçe Yarismasi’nda dereceye girenleri açikladi.

     23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayrami

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayrami'nin 88. Yildönümü NOSAB Ilkögretim Okulunda coskuyla kutlandi.

     NOSAB VALI SEHABETTIN HARPUT’U AGIRLADI

NOSAB YÖNETIM KURULU BASKANI YALÇIN ARAS: “ SIYASI ORTAM YURT DISI ILISKILERIMIZ ETKILEMEDI”…

     NILÜFER ORGANIZE SANAYI BÖLGESINDEN BÜYÜK YATIRIM…

Bursa'nin önemli sanayi bölgelerinden biri olan Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi'nin Elektrik Ölçüm ve Dagitim Merkezi açildi. NOSAB da faaliyet gösteren sanayi kuruluslarinin artmasiyla ortaya çikan enerji sikintisi Elektrik Ölçüm ve Dagitim Merkezi'nin devreye girmesiyle son buluyor.

     Afyon Enerji Zirvesi

12.04.2000 tarihli 4562 sayili OSB yasasi ile kurulmus OSB’lerin, onayli sinirlari içerisindeki katilimcilarinin elektrik ihtiyacinin karsilanmasi amaciyla düzenlenen “Organize Sanayi Bölgelerinin Elektrik Faaliyetlerine Iliskin Yönetmelik” 29.12.2006 tarih ve 26391 sayili Resmi Gazete de yayimlanarak yürürlüge girmistir.

     ORGANIZE SANAYI BÖLGELERININ SORUNLARI

ORGANIZE SANAYI BÖLGELERININ SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERILERI SEMPOZYUMU ( 29-30 KASIM 2007 IZMIRDOKUZ EYLÜL NIVERSITESI )

     VALI SAHABETTIN HARPUT, NOSAB’I ZIYARET ETTI

Bursa Valisi Sahabettin Harput, Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) Müdürlügünü ziyaret etti.

     Mütesebbis Heyet Iftarda Bulustu..

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi ( NOSAB ) Mütesebbis Heyet Kurulu Cengizler Restaurantta iftar yemeginde bulusarak gündemindeki konulari tartisti. Mütesebbis Heyet Toplantisinin sona ermesinin ardindan da Yönetim Kurulu ayni mekanda haftalik olagan toplantisini yapti.

     KOSGEB’ten NOSAB’a Ziyaret

Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Gelistirme ve Destekleme Idaresi Baskanligi (KOSGEB) Bursa Bölge Müdürü Ahmet Akdag, NOSAB yönetimini ziyaret etti.

     SAMPIYON, NOSAB ILKÖGRETIM OKULU…

NOSAB ILKÖGRETIM OKULU, BASKETBOL YILDIZLAR 2.KÜME’DE SAMPIYON OLDU.

     YALÇIN ARAS, YENIDEN NILSIAD BASKANI…

Nilüfer Sanayici ve Isadamlari Dernegi (NILSIAD) Olagan Genel Kurulunun tek liste ile yapilan Genel Kurulu'nda Yalçin Aras yeniden baskan seçildi.

     NOSAB ATIKSU ARITMA TESISI’NIN YENI ZELANDA’LI KONUGU

Yeni Zelanda’li Çevre Mühendisi Michele FREY, Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) Endüstriyel Atiksu Aritma Tesisi’ni gezerek NOSAB Baskani Yalçin Aras ve yetkililerden bilgi aldi.

     NOSAB 8. KURULUS YILINI KUTLADI

2001 yilinda, Nilüfer Sanayici ve Isadamlari Dernegi (NILSIAD) tarafindan kurulan Türkiye’nin ilk özel OSB’si olan Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) kurulusunun 8. yilini, Aslanlar Clup’te düzenledigi bir geceyle kutladi. Geceye, Bursa protokolü ve bölge sanayicileri yogun katilim gösterdi.

     SIAD'LAR GOLE DOYDU

RUMELISIAD'in koordinasyonunda düzenlenen SIAD'lar Arasi Dostluk Turnuvasi'nda FAN CLUB finalde BUGÜMDER'i yenerek sampiyon oldu. Turnuva'da BUGIAD 3'üncü olurken, NILSIAD'a da centilmenlik kupasi verildi.

     NOSAB'LI FIRMALARA 'MÜSTERI SIKAYETLERI YÖNETIMI' SEMINERI

Nilüfer Organize Sanayi Bölge Müdürlügü (NOSAB) destegi ile OSB'de faaliyet gösteren firmalara Müsteri Sikayetleri Yönetimi ISO 10002:2004 semineri verildi. Filiz Çelik Konferans Salonu'nda gerçeklesen seminerde, sikâyetleri ele alma sürecinin çalistirilmasindan ve iyilestirilmesine kadar tüm konular ele alindi.

     NOSAB'IN ARITMA TESISI ÇAMURU IÇIN CHP'DEN DESTEK

Nilüfer Sanayici ve Isadamlari Dernegi (NILSIAD) tarafindan kurulan Türkiye'nin ilk özel OSB'si olan Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi'ni (NOSAB) ziyaret eden CHP Genel Baskan Yardimcisi Onur Öymen, Bursa Milletvekili Abdullah Özer, Il Baskani Gürhan Akdogan, Parti Meclis Üyesi Ali Nihat Irkörücü ve Osmangazi Ilçe Baskani Kurtulus Akdeniz, NOSAB Baskani Yalçin Aras'tan bölge ve aritma tesisi hakkinda bilgi aldilar.

     NOSAB'DAN EGITIME DESTEK

Nilüfer Organize Sanayi Bölge Müdürlügü (NOSAB), bünyesindeki kimsayal aritma tesisi ile çevreye hiçbir zarari olmayan sanayi bölgesi olmanin yani sira, daha yesil bir NOSAB için bölgeye 22 bin agaç dikimi gerçeklestirdi. Dikilen agaçlarin 7 bin adedini ise Çam Fistigi agaçlari olusturuyor.

     23. IS SAGLIGI VE GÜVENLIK HAFTASI

23. Is Sagligi ve Güvenlik Haftasi dolayisiyla 10 Mayis Pazar günü saat 10:00 – 16:30 saatleri arasinda BTSO salonunda sempozyum düzenlendi.


 
      Nosab ©2008 Tüm Hakları Saklıdır.